Winners

2016-2017

Videos

  • 1st Place (Flu)
  • Spencer Friedman, Chris Eng,
    Brandon Livingston, Aidan Moyer
  • Marlboro High School
  • 2nd Place (Flu)
  • Shannon McGavin
  • Henry Hudson Regional School
  • 3rd Place (Meningococcal)
  • Zayna Bajwa
  • Academy of Allied Health & Science

High School Posters

 

  • 1st Place – Camryn Fontana (Tdap)
  • Bergen County Technical High School

Sarah-Eveland-Flu

  • 2nd Place – Sarah Eveland (Flu)
  • Hanover Park High School
D'Asia-Simpson-Flu
  • 3rd Place -D’Asia Simpson (Flu)
  • Atlantic County Institute of Technology

Middle School Posters

 

Evonne-Chiang-Flu

  • 1st Place – Evonne Chiang (Flu)
  • Union Township Middle School
Meredith-Waropay-Flu
  • 2nd Place – Meredith Waropay (Flu)
  • Indian Mills Memorial School

Arya-Sasne-Flu

  • 3rd Place – Arya Sasne (Flu)
  • Thomas Grover Middle School

2015-2016

Videos

  • 1st Place (Flu)
  • Jessica Manzon, Jacqueline Karlin
  • Marlboro High School
  • 2nd Place (Flu)
  • Katrina Gutierrez, Aaron Agustin
  • Academy of Allied Health & Science
  • 3rd Place (HPV)
  • Bret Silverstein
  • Academy of Allied Health & Science

High School Posters

 

  • 1st Place – Carmen Phu (Meningococcal)
  • East Brunswick High School
  • 2nd Place – Nia Stewart (HPV)
  • Academy of Allied Health & Science

  • 3rd Place – Hannah Lee (Flu)
  • Marlboro High School

Middle School Posters

 

  • 1st Place – Emily Phu (Flu)
  • Churchill Junior High
  • 2nd Place – Susannah Taylor (Flu)
  • George Washington Middle School

  • 3rd Place – Priyal Shah (Flu)
  • John Adams Middle School

2014-2015

Videos

  • 1st Place (Flu)
  • Timothy Smith, Samantha Tracy, Liam Keller
  • Cherokee High School
  • 2nd Place (Flu)
  • Emily Churak
  • Henry Hudson Regional
  • 3rd Place (Tdap)
  • Gavriel Epstein
  • Torah Academy of Bergen County

Posters

poster-nayeon-park
  • 1st Place – Nayeon Park (Tdap)
  • George Washington Middle School
poster-virendra-ghate
  • 2nd Place – Virendra Ghate (Flu)
  • Terrill Middle School
poster-sophia-iacona
  • 3rd Place – Sophia Iacona (MCV4)
  • Margot Rizzi, Paris Mercurio
  • Terrill Middle School

2013

  • Grand Prize Winner (11-14 years), 2013
  • Ryan Zuzulock
  • Grand Prize Winner (15-18 years), 2013
  • Orry Ostermann, Robin Simon, Martina Steward and Alex Donato
  • 1st Runner Up (11-14 years), 2013
  • Riley Barry
  • 1st Runner Up (15-18 years), 2013
  • Kyle Dubiel and Max Mucha

2012

  • Grand Prize Winner, 2012
  • Kiefer Wilson
  • 1st Runner Up, 2012
  • Dan Arriaza
  • 2nd Runner Up, 2012
  • Austyn Kaplan